Warsztaty z malowania węży

Zapraszamy Was do wspólnego projektu, a w związku z tym do kolorowej zabawy! Startujemy już w niedzielę o godzinie 12:00 🙂

Węże są wykonane z bardzo skręconych gałęzi, zagruntowanych białym podkładem akrylowym. Ich nowa, odważna kolorystyka może sprawić, że ożyją i wzbogacą nasze życie społeczne o nowe, nieoczekiwane relacje.

Dlaczego węże?

Węże w mitologii odgrywały różną rolę. Ich kolorystyka miała znaczenie jedynie w pierwszym kontakcie. Pozwalała rozpoznać te najgroźniejsze spośród nich o śmiertelnym dla człowieka jadzie. Węże dusiciele musiały być po prostu bardzo długie i grube aby wywołać ludzką trwogę.

Dwa, splecione wokół leszczynowego kija węże, tworzą kaduceusz. To laska, która w mitologii greckiej i rzymskiej służyła do uśmierzania sporów. Legenda głosi, że Hermes rzucił leszczynowy kij między dwa walczące ze sobą węże. One natychmiast przestały się gryźć i zgodnie oplotły się dokoła laski, nachylając ku sobie głowy. Tak powstał kaduceusz, z którym Hermes nigdy się nie rozstawał.

Ale jakie to były węże, jakie kolorowe wzory widniały na ich skórze? Tego obie mitologie już nam nie mówią. Musimy uzupełnić legendę kolorowymi farbami. Być może przywrócimy węże do życia, a zgoda zapanuje pomiędzy zwaśnionymi stronami.

WSTĘP WOLNY!