Koncert Grupy Wokalnej o Nieistniejącej Jeszcze Nazwie

Na sam koniec Festiwalu Przenikania zaplanowaliśmy wspaniały koncert. Wystąpi 11-osobowy chór prowadzony przez Agatę Wrońską i Marcina Steczkowskiego.

WSTĘP WOLNY
————————————————————————————-
Wydarzenie jest częścią programu bezpłatnego, warszawskiego festiwalu sztuki – FESTIWALU PRZENIKANIA.
https://www.facebook.com/przenikania/
www.festiwalprzenikania.pl
————————————————————————————-

Koncert oparty będzie na melodiach ludowych w całkowicie nowych aranżacjach.

Zespół instrumentalny złożony z wyjątkowo uzdolnionych i twórczych muzyków wraz z żeńskim zespołem wokalnym, prowadzonym przez Agatę Wrońską i Marcina Steczkowskiego, przypomni Wam piosenki z dzieciństwa śpiewane przez nasze babcie i dziadków, natomiast autorskie aranżacje muzyczne ukażą ich całkowicie nową odsłonę!

Marcin Steczkowski – saxofon, fleciki
Ernest Strachota – gitara
Przemek Wojciechowski – akordeon
Grzegorz Kowalski – bas
Marcin Ścierański – perkusja

Zmalowani – otwarty freestyle malarski do muzyki na żywo

Zapraszamy Was serdecznie na pierwszą atrakcję Festiwalu Przenikania. Będzie to otwarty dla wszystkich wielkopowierzchniowy, freestyle malarski do muzyki granej na żywo.

Sobota 19 maja 2018 r., godz. 12:00-15:00

WSTĘP WOLNY
————————–————————–————————–——-
www.facebook.com/przenikania/
www.festiwalprzenikania.pl
————————–————————–————————–——-

Zajęcia poprowadzi artysta street art’owy Michał Mąka razem z grupą malarską ZMALOWANI, która od ponad roku spotyka się raz w tygodniu w galerii officyna art & design w Warszawie, wspólnie szlifując swoje malarskie umiejętności pod okiem profesjonalnych artystów.

W czasie malowania, o oprawę muzyczną zadbają muzycy:

Marcin Steczkowski – saksofony, fileciki, EWI, instrumenty wirtualne.
Amadeusz Krebs – drums
Grzesiek Gronkiewicz – DJ
Maja Skrońska – bas

Koncert Izabeli Kopeć i performance Very Althamer

W sobotni wieczór zapraszamy Was na występ mezzosopranistki Izabeli Kopeć, która zaprezentuje utwory z projektu HOUSE DIVA OPERA.

Koncertowi towarzyszyć będzie kostiumowy performance artystki, Very Althamer.

Koncert odbędzie się w sobotę 19 maja o godz. 20:30.

WSTĘP WOLNY
————————–————————–————————–——-
www.facebook.com/przenikania/
www.festiwalprzenikania.pl
————————–————————–————————–——-

Autorski projekt House Opera Diva składa się z unikalnego połączenia muzyki klasycznej z muzyką klubową (house). Na House Opera Diva składają się fragmenty najbardziej znwnych arii operowych, m.in. „Mon coeur s’ouvre a ta voix” z opery „Samson i Dalila”, „Duet kwiatowy” z opery „Lacme”, czy aria Carmen z opery Georges’a Bizeta. Znajdziemy tu także operowe wokalizy do znanych utworów klubowych np. „Lola’s Theme” Shapeshifters, „Love on my mind” Freemasons. Do projektu zapraszani się znani Dj’e z kraju i ze świata.

Izabeli Kopeć będzie towarzyszyć na scenie performance artystyczny kostiumolożki, Very Althamer.

Film „Mnich z morza” na Festiwalu Przenikania

W sobotni wieczór, podczas Festiwalu Przenikania zaprezentujemy dokument polskiej produkcji „Mnich z morza” Rafała Skalskiego. Serdecznie zapraszamy!

WSTĘP WOLNY
————————–————————–————————–——-
Wydarzenie jest częścią programu bezpłatnego, warszawskiego festiwalu sztuki – FESTIWALU PRZENIKANIA.
www.facebook.com/przenikania/
www.festiwalprzenikania.pl
————————–————————–————————–——-

„Mnich z morza” to opowieść o religijności i o mierzeniu się z siłą natury.Ball ma 30 lat i właśnie planuje zostać mnichem. Na dwa tygodnie.

Ball pracuje w korporacji. Nie miał urlopu od początku swojego życia zawodowego. Jego życie toczy się wokół pracy i niekończących się imprez. W Tajlandii mężczyźni zwyczajowo, aby nadać większy sens swojemu życiu, idą do klasztoru. Ball zostanie mnichem na dwa tygodnie.

Jak zmieni się jego życie w trakcie i po spędzeniu czasu w klasztorze Wat Khun Samut? Jak wpłynie na niego spotkanie z Opatem klasztoru?

O tym przekonacie się już 19 maja 🙂 WSTĘP WOLNY!

Więcej o filmie: facebook.com/mnich.z.morza

Pokaz filmu „Walser” i spotkanie ze Zbigniewem Liberą w sobotę o godz. 21:30

Zagubione plemię leśnych ludzi zderza się z przedstawicielem cywilizacji, urzędnikiem kolejowym – Walserem. A postapokaliptyczne sf konfrontuje się z kontrkulturową utopią powrotu do natury.

Zapraszamy na spotkanie ze Zbigniewem Liberą i pokaz jego filmu „Walser”.

WSTĘP WOLNY

Reżyseria: Zbigniew Libera

Scenariusz: Grzegorz Jankowicz, Zbigniew Libera

Obsada: Krzysztof Stroiński, Gustaw Klyszcz, Joanna Wiktorczyk, Andrzej Borowski, Dagny Borowska, Katarzyna Dobrowolska, Bernd Horsch, Aleksandra Janik, Sławomir Janus, Dariusz Mikłasz, Antoni Mikłasz, Wiktoria Pyrchla, Samuel Simao, Sara Skrajna, Tomasz Węclewicz

Gatunek: Sci-Fi

Produkcja: Polska 2015

Polska Premiera: 20-05-2016

Czas trwania: 78 min.

Moja pierwsza książka – warsztaty 20 maja

Wspólne warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, które odbędą się w ramach Festiwalu Przenikania.

WSTĘP WOLNY
————————–————————–————————–——-
godz. 12:00-14:00

godz. 15:00-17:00
————————–————————–————————–——-

Opowiemy wam historię pewnego zadania szkolnego, które stało się pasjonującą przygodą. Przy tej okazji uczestnicy stworzą własną historię, którą opiszą we własnej książeczce. Będzie dużo rysowania, wycinania i klejenia, jak również pisania na zabytkowej maszynie! Będą także niespodzianki.

Seans Hipnozy | Instalacja na Festiwalu Przenikania

Sukubizm Studio zaprasza na instalację audiowizualną „Seans Hipnozy” organizowaną w ramach Festiwalu Przenikania oraz warszawskiej Nocy Muzeów

Przebieg pokazu:

Sobota (Noc Muzeów):
19:00 – 22:00 – Instalacja audiowizualna w pokoju głębokiej relaksacji
22:00-do końca – Improwizacja audiowizualna; wsparcie muzyczne – DJ Pablo Chan

Niedziela:
12:00-18:00 – Instalacja audiowizualna w pokoju głębokiej relaksacji

Cinematic Groove w niedzielę na Przenikaniach

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Cinematic Groove, który odbędzie się 20.05.2018r o godzinie 15:00, wstęp wolny!

Członkowie zespołu
-Wojtek „Horst” Jankowski – saksofon, flet, inst. perkusyjne:
audiofil, meloman, saksofonista, flecista, gra również na instrumentach perkusyjnych. W latach wczesnej młodości grał w zespołach jazzowych, undergrandowych i rockowych. Po dłuższej przerwie, związanej z „karierą sportową” powrócił do grania zmobilizowany przez starych znajomych muzyków. Ulubioną formą muzykowania jest refleksyjne mieszanie różnych stylów muzycznych, wszystkiego co się mieści w szeroko pojętej formule jazz-rock.

-Dariusz Prekurat – gitara: Bluesman.

-Jarek Kowalski – gitara:
Gitarzysta grający w zespołach T Love oraz Sauna. Z Sauną wystąpił na festiwalu w Jarocinie a z T Love na festiwalu w Opolu oraz w filmie BBC o polskich zespołach punkowych lat 80 tych. Po długiej przerwie założył grupę Klejnoty z Łomianek grającą smooth jazz/rock Bossa Nova. Grupa koncertowała w głównie klubach warszawskich. Po licznych zmianach personalnych zdecydowano się zawiesić działalność grupy i stworzyć nową formację Cinematic Groove.

-Joanna „Fela” Felczak – gitara basowa, inst. perkusyjne:
Energiczna i zorganizowana w życiu osobistym i muzycznym. Nikogo to nie dziwi, gdyż podstawę dla jej działań stanowi rytm, który sama chętnie wystukuje grając na perkusji i perkusjonaliach (Back to the ocean, Andy) lub wygrywa na basie (Cinematic Groove) ufając perkusiście bezgranicznie. Muzyka to jest jej świat, w którym miejsce jest na wiele działań: komponowanie, aranżowanie, współpraca w zespole i inicjatywy indywidualne. Komponowała piosenki, muzykę do wystaw, aranżowała utwory na chór i instrumenty, prowadziła duże i małe projekty a teraz razem z Cinematic Groove zanurza się w ukochanej mieszance stylów przy której można odpocząć i potańczyć jednocześnie a jazz bass gigant w tym w ogóle nie przeszkadza.

-Vlodi Tafel/Adam Lewandowski/Mariusz Radzikowski – perkusia, inst. perkusyjne.

Tatuażyści 77ink Tatoo Studio w sobotę od godz. 14:00!

Dzień dobry!

Festiwal Przenikania już za chwilę! Ruszamy w sobotę o godz. 12:00. A już od godz. 14:00 na miejscu czekać na Was będą artyści z warszawskiego studia 77ink Tattoo Studio.

Poniżej prezentujemy proponowane przez nich wzory, wraz z cenami. Jesli ktoś z Was chce, aby jedna z prac powstała na jego skórze w najbliższy weekend, niech pisze i rezerwuje miejsce – kontakt@77ink.pl!

100 zł każdy.

100 zł

350 zł

350 zł

350 zł

350 zł

350 zł

500 zł

500 zł

500 zł

Moribaya & Noumassa Dembele koncert na Festiwalu Przenikania

Grupę tworzą artyści, pasjonaci i podróżnicy z Polski, Senegalu i Australii. Połączyło ich zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się fundamentem wspaniałej przyjaźni, będącej źródłem radości ze wspólnego muzykowania oraz pozytywnej atmosfery na koncertach. Zespół wręcz zaraża pokładami pozytywnej energii. 

Żywiołowa, transowa muzyka bębnów oraz ekspresyjny taniec tworzą z każdego widowiska pełną wrażeń podróż do źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią rytmy i melodie inspirowane muzycznym folklorem ludów Malinke oraz Susu, zamieszkujących tereny odległych Gwinei i Mali. Grupa wykonuje swoje utwory na autentycznych, tradycyjnych instrumentach afrykańskich takich jak bębny djembe i dundun, flet fula, balafon, kora, krin, carignian i djabara. Członkowie zespołu wielokrotnie podróżowali do Afryki by chłonąc tamtejszy folklor muzyczny, co pozwoliło im głęboko wniknąć i zrozumieć kulturę i tradycję Afryki Zachodniej.

Zespół ma na swoim koncie liczne występy przed zróżnicowaną publicznością, w każdym wieku. Gra koncerty w miastach całej Polski i za granicą oraz na festiwalach m. in.: O.Z.O.R.A. (Węgry), Slot Art Festival, S16 – Festiwal Bębnów, Siarki i Ognia, OFCA – Oleśnicki Festiwal Cyrkowo-Artystyczny, Street Party – Warszawa, Festiwal Wibracje, Djembe Marathon (Czeski Krumlov), Drum Djemboree, Around The Rhythm Festival.

www zespołu: http://www.moribaya.pl/

FB: https://www.facebook.com/Moribayadrums