O nas

Festiwal Przenikania jest inicjatywą realizowaną przez Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107. Pomysłodawcą wydarzenia jest artysta Wojciech Brewka, który kilka lat temu porzucił zawód prawnika, aby oddać się swojej największej pasji – malarstwu. Dwa lata temu otworzył w Al. Jerozolimskich 107 galerię officyna art & design, której jest współwłaścicielem. – W wieczór poprzedzający pierwszy dzień 2015 roku zdecydowałem, że otworzę w nowym roku miejsce przyjazne młodym twórcom, do którego każdy będzie mógł zawsze wpaść, by bez kompleksów porozmawiać o sztuce – mówi.

Wojciech Brewka to człowiek pełen pomysłów – z jego inicjatywy powstał Dziedziniec Kulturalny Jerozolimskie 107, w ramach którego postanowił, razem z firmami i organizacjami mieszczącymi się pod tym samym adresem, zorganizować w tym roku Festiwal Przenikania i zaprosić na niego warszawiaków.

Głównym punktem programu festiwalowego będzie zbiorowa wystawa artystów, zatytułowana „Przenikania“ i wpisana do programu warszawskiej Nocy Muzeów. Kuratorem tej wystawy będzie Anita Wolszczak, właścicielka Domu Aukcyjnego Art in House. Pokażemy prace z dziedziny malarstwa, grafiki, fotografii, jak również mappingowane instalacje artystyczne.

Sztuka wizualna to nie wszystko. W ciągu dwóch dni festiwalu pragniemy pokazać twórczość w jej wielowymiarowości. Na naszym dziedzińcu stanie scena, na której wystąpią zespoły muzyczne, dj’e oraz teatry – wszystko w temacie przenikania różnych dziedziń sztuki i kultur. Zaprosimy tych artystów, którzy wykorzystują nurty muzyczne z różnych stron świata, tworząc fuzję nieoczywistych dźwięków, łącząc kultury i pokolenia.

Planujemy też ciekawe pokazy filmowe i spotkania z reżyserami.

Przez cały czas festiwalu odbywać się będą jamy malarskie (m.in. artystyczne malowanie deskorolek i obrazów) i warsztaty artystyczne, w których wezmą udział profesjonaliści i amatorzy. Pojawią się wielkoformatowe plansze – kolorowanki. Razem z artystami działającymi pod marką Art PoPo wspólnie z uczestnikami wymalujemy kolorami wielki, drewniany bufet.

Element przenikania się sztuki przedstawimy również poprzez performance artystyczny – pracę tworzoną na żywo do muzyki.

Każdego wieczoru odbędzie się też festiwalowe after-party w śródmiejskim lokalu 8 Dzień Tygodnia.

ZAPISUJCIE SIĘ NA WYDARZENIE, PRZYJDŹCIE KONIECZNIE W MAJU I ŚLEDŹCIE NASZ FANPAGE, NA KTÓRYM NA BIEŻĄCO BĘDZIEMY INFORMOWAĆ WAS O ATRAKCJACH, KTÓRE DLA WAS PRZYGOTOWUJEMY!

ORGANIZATORZY: officyna art & design, Dobra produkcja, Grandessa,Fish Skateboards, AdNext, Displate, PosterPlate, Magazyn WINO, Art PoPo, dubdub Stories, Hostel COCO Warszawa, Art in House, Devonshire Europe, Fundacja Cały Świat w Twojej Dłoni, EEAC, Brightness i Rebelia Media.